Porady

Danie z parowaru – nic prostszego!

15 października 2012

Zastanawiasz się, co ugotować dziś na obiad dla rodziny, żeby dzieciaki nie marudziły? A może masz ochotę zjeść niebanalne śniadanie lub na kolację wpadają znajomi i chcesz im trochę zaimponować? Jeśli masz parowar i lubisz gotować na parze to sprawa rozwiązana! Przyrządzisz w nim wspaniałe danie z parowaru szybko i wygodnie. Poniżej znajduje się kilka pomysłów na niebanalne potrawy gotowane na parze:

Zdrowe śniadanie na parze:

Na parze możesz przygotować na przykład frankfurterki. Ty i twoja rodzina na pewno będą zadowoleni z zaproponowanej im potrawy, dodatkowo będzie miała ona korzystny wpływ na zdrowie, dlaczego? Gotowanie na parze nie wymaga użycia tłuszczu – przygotowywane jedzenie, więc nim nie nasiąka, a im mniej tłuszczu w zdrowej diecie tym lepiej.

Danie z parowaru na obiad:

Twojej rodzinie znudził się już zwykły kurczak? Zaproponuj im jego wersję z parowaru. Nie masz pomysłu jak go podać? Pokrój piersi kurczaka w kostkę, zamarynuj kilka godzin wcześniej w sosie sojowym ze świeżym imbirem, do marynaty dodaj troszkę czosnku. Potem gotuj to danie w parowarze (czas gotowania na parze), możesz dodać do wody w zbiorniku parowara jedną gwiazdkę anyżu – będzie jeszcze bardziej egzotycznie. Całość podaj z ugotowanym na sypko ryżem basmati.

Ciekawy pomysł na kolację gotowaną na parze:

Na śniadanie były frankfurterki to na kolację może jakiś lekki mus na parze? Mało, kto wie, że w parowarze da się gotować potrawy w miseczkach. Są one jeszcze delikatniejsze niż gotowane w kąpieli wodnej.

Mam nadzieję, że tych kilka pomysłów na danie z parowaru zainspiruje Was do eksperymentów z potrawami gotowanymi na parze.

Zobacz jeszcze: