Porady

Gotowanie na parze i dieta Dukana.

11 lipca 2011

 Gotowanie na parze można doskonale wykorzystać w diecie Dukana! Przekonaj się jakie to proste…

 Dieta Dukana?

 Dieta doktora Dukana to światowy bestseller i jedna z najskuteczniejszych diet. Została sprawdzona przez wielu, począwszy od gwiazd wielkiego formatu na spokojnych gospodyniach domowych kończąc. W skrócie polega ona na znacznym wyeliminowaniu węglowodanów i tłuszczy z diety. Można jeść za to dowolne ilości pokarmów bogatych w białko.

 Gotuj na parze, eliminuj tłuszcz i cukry.

 Gotowanie na parze jest doskonałym sposobem na przygotowywanie potraw zgodnie z zasadami diety Dukana. Możemy całkowicie wyeliminować tłuszcz. Dodając do wody, która będzie parowała ziół dodatkowo wzbogacamy smak potraw – można wtedy zrezygnować z marynat do mięs (często zawierają cukry).

 Zawsze coś nowego.

 Mimo iż pierwszy, najbardziej rygorystyczny etap diety Dukana – nazywany też „fazą uderzeniową” trwa w większości przypadków tylko 5 dni to znam osoby, które nie wyobrażają sobie rezygnacji z na przykład ziemniaków lub chleba. Potrawy przygotowywane na parze będą dla nich czymś nowym, dzięki nim mogą przejść przez pierwszą fazę diety próbując codziennie czegoś nowego.

 Co polecamy?

 Przede wszystkim ryby! Ryby gotowane na parze są wyśmienite, wystarczy obłożyć je ziołami (polecamy również dodać trochę do odparowywanej wody). Rybę przed parowaniem można skropić sokiem z cytryny (dopuszczalna jako przyprawa w pierwszej fazie diety), będzie wtedy lepsza w smaku. W pierwszej książce o diecie Dukana jako sposób na przyrządzanie ryb podane jest zapiekanie w piekarniku w kopercie z foli aluminiowej. Z własnego doświadczenia wiem, że bez dodatku tłuszczu ciężko jest oddzielić rybę od folii. Używając do gotowania pary całkowicie eliminujemy ten problem. Spróbujcie także krewetek. Są w polskich sklepach stosunkowo niedrogie a przygotowuje się je krótko i prosto. Po ugotowanie na parze skropcie je dresingiem z soku z cytryny i czosnku. Pamiętajcie, że dresing to nie cała szklanka 😉

 Smacznego i niech wasze kilogramy na diecie Dukana lecą w dół!


Zobacz jeszcze:

  • Informator 2 sierpnia 2011 w 07:05

    Fajna sprawa ryby na parze!