Dieta na parze

Chude mięso na parze doskonałe na diecie!

13 maja 2013

Dla osób będących na diecie i chcących zrzucić zbędne kilogramy liczy się każda kaloria. Stąd między innymi popularność produktów typu „light” co jednak zrobić, jeśli chcemy na przykład żeby mięso z kurczaka było mniej tuczące? Przecież nie występuje ono w wersji light?

Obniż skutecznie kaloryczność swoich potraw!

Jest jeden bardzo prosty sposób na skutecznie i proste obniżenie kaloryczności spożywanych, na co dzień posiłków – jest to gotowanie bez dodatkowych tłuszczy.  Słysząc to przeważnie przychodzi nam na myśl coś nie specjalnie dobrego. Nic w tym dziwnego, bo to tłuszcze są nośnikami smaku, co jednak powiecie na pomysł, aby zatrzymać wewnątrz naturalny smak potraw nie dodając żadnych dodatkowych tłuszczy do diety? To właśnie ma miejsce podczas gotowania na parze.

chude mięso

Pierś z kurczaka jest jednym z gatunków mięsa zawierającym najmniej kalorii.

Chude mięso na parze najlepsze na diecie.

Jakie mięso jest najlepsze na diecie? Wiadomo, ze chude, czyli na przykład mięso z kurczaka a najlepiej filet z jego piersi. Co zrobić, żeby był on jeszcze mniej kaloryczny i lepiej sprawdzał się podczas diety? Sprawa jest prosta – należy ugotować go na parze! Przepis znajdziecie tutaj: pierś z kurczaka na parze. Jakie inne mięso jeszcze polecamy? Na przykład: krewetki na parze. Pyszny przepis a kaloryczność potrawy zdecydowanie niewielka.

Co poza tym?

Wiadomo, że nie samym mięsem człowiek życie (no przynajmniej nie powinien), dlatego oprócz mięsa – będąc na diecie, na parze warto gotować jeszcze inne rzeczy takie na przykład jak warzywa na parze. Dzięki dużej zawartości błonnika wywołują one szybko uczucie sytości, które utrzymuje się jeszcze dłuższy czas po ich zjedzeniu. Tym samym pokusa złamania reżimu diety na odchudzanie oddala się w siną dal.

Warto spróbować, szczególnie na diecie!

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto zainteresować się gotowaniem na parze podczas diety. Robiąc nasze jedzenie w ten sposób dużo prościej jest przełamać monotonie sztywnych przepisów –tak charakterystycznych dla wszelkich diet na odchudzanie. Nasz organizm szybciej zaadaptuje się do zmniejszonej ilości kalorii a my zniesiemy dietę lżej, jeśli to, co będziemy jedli będzie po prostu smaczne!

Zobacz jeszcze: